Toerenteller slaat langzaam op hol, soms

Alle vragen over het electrisch systeem.
Bericht
Auteur
Gebruikersavatar
gmc-fans haarlem
Mini Vanner!
Mini Vanner!
Donateur
Donateur
Berichten: 36
Lid geworden op: 09 apr 2012 13:56
Ik rij een: GMC 2500
Locatie: Haarlem

Toerenteller slaat langzaam op hol, soms

#1 Bericht door gmc-fans haarlem » 15 nov 2023 23:16

Aanvankelijk werkte hij goed. Maar na een paar jaar ging, als je een tijd gereden had, de wijzer van de toerenteller langzaam oplopen bij gelijkblijvende stand gaspedaal. Bij wegrijden vanuit stilstand ging de wijzer dan veel minder op en neer bij het schakelen dan kort na de start. Schakel je motor uit en daarna weer in, is het weergegeven toerental en gedrag bij gas geven weer normaal. In loop van tijd startte deze 'verhoging' steeds eerder tijdens een rit. Toerenteller is aangesloten op de bobine en is van merk Sun Pro.
Onlangs heb ik de cruise control gerepareerd. Als ik die activeer, duurt het veeeeel langer voordat de toerenteller zijn 'fake gedrag' gaat vertonen. Andere elektrische apparaten hebben geen invloed op het gedrag van de toerenteller.
Wat kan ik proberen/testen/meten? Heb een multimeter.
GMC Vandura 5.7V8 TBI 1993, kampeerbus, met vast bed en loeizwaar ambulancedak; kan 130 L LPG, 125 L benzine en 10 L drinkwater meenemen.

Plaats reactie